Mojregion.eu - Mój region w Europie

Multimedia

machina POKL

spot reklamowy promujący tzw. dobre praktyki czyli efekty projektów realizowanych w woj. kujawsko-pomorskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki oraz zmiany jakie zaszły wśród uczestników projektów współfinansowanych ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Przedszkole „Bim-Bam-Bino” w programie „Kawa czy herbata”

„Mały artysta na wsi i w mieście" to jeden z projektów przedszkolnych wspartych z PO Kapitał Ludzki.  Reportaż na jego temat został wyemitowany w programie „Kawa czy herbata" w ramach cyklu „Eurokapitalni". Ideą programu jest prezentowanie ciekawych inicjatyw, które udało się zrealizować dzięki wsparciu Europejskiego Funduszu Społecznego. Wśród nich znalazła się inicjatywa z kujawsko-pomorskiego.

Pomimo tego, że projekt jest dopiero na półmetku, to już teraz odnosi wiele sukcesów.  Dla nas największą radością jest rozwój talentów naszych podopiecznych. Dzieciom pomaga w tym głównie możliwość częstego uczestnictwa w życiu kulturalnym i społecznym.  Dzięki codziennej, ogromnej pracy naszych nauczycieli, poza rozwojem artystycznym, przedszkolaki robią ogromne postępy  w swoim własnym rozwoju: zabawie, poprawności mówienia, czy kulturze jedzenia. Potwierdzają to rodzice, którzy podkreślają bardzo pozytywne zmiany, jakie obserwują u swoich dzieci od czasu, kiedy zaczęły chodzić do przedszkola - mówi Magda Łęgowska Koordynatorka projektu.

Zachęcamy do obejrzenia reportażu, który widzowie Telewizji Polskiej mieli okazję zobaczyć 16 lutego 2011 r.