Mojregion.eu - Mój region w Europie

Znajdź niszę – wspieranie przemysłów kreatywnych

Znajdź niszę – wspieranie przemysłów kreatywnych

Chcesz się dowiedzieć jak założyć i prowadzić własną firmę? A może prowadzisz już firmę, ale chcesz pogłębić wiedzę? Już w marcu możesz wziąć udział w bezpłatnych szkoleniach i seminariach.

Projekt Znajdź niszę - wspieranie przemysłów kreatywnych skierowany jest do wszystkich przedsiębiorczych i aktywnych osób, które planują podjąć lub już prowadzą własną działalność gospodarczą w szeroko pojętej branży kreatywnej. W ramach przedsięwzięcia zorganizowane zostaną:

1. Szkolenia ABC przedsiębiorczości - dla osób planujących rozpocząć działalność gospodarczą. Bezpłatne spotkania szkoleniowe poprowadzą doświadczeni trenerzy biznesu - jednocześnie osoby samodzielne prowadzące działalność gospodarczą, posiadające doświadczenie w różnych branżach.

2. Seminaria praktyczne - dla osób mających już wiedzę z zakresu prowadzenia własnej działalności gospodarczej oraz dla osób posiadających własny biznes i chcących go rozwijać. Seminaria poprowadzą zaproszeni goście - eksperci branż kreatywnych oraz przedsiębiorcy z naszego makroregionu. Opowiedzą oni o swoich doświadczeniach związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej.

3. Konkurs na pomysł biznesowy, gdzie 20 najlepszych projektów otrzyma wsparcie w postaci mentoringu - opieki przedsiębiorcy, oraz inkubacji - wsparcia marketingowego, prawnego i ekonomicznego. Każda z preinkubowanych firm będzie miała możliwość prezentacji swojego modelu na wspólnej wieńczącej projekt konferencji oraz jego konsultacji z przedsiębiorcami i zaproszonymi krajowymi liderami przedsiębiorczości. Zapewnione zostało również miejsce spotkań do wymiany informacji, pomysłów, doświadczeń oraz możliwość nawiązania współpracy między uczestnikami.

Projekt realizowany jest przez pięciu partnerów działających na terenie województw: kujawsko-pomorskiego i pomorskiego. Są to: jednostka samorządu lokalnego (województwo kujawsko-pomorskie), instytucje otoczenia biznesu (Kujawsko-Pomorski Fundusz Pożyczkowy, Pomorski Fundusz Pożyczkowy) oraz organizacje wspierające rozwój przedsiębiorczości (Fundacja Promocji Innowacji, Europejskie Centrum Wspierania Młodzieży).

W marcu ruszają seminaria i druga edycja szkoleń ABC Przedsiębiorczości. Już teraz można zgłaszać chęć wzięcia udziału w projekcie.

Udział w seminariach i szkoleniach jest bezpłatny!

Więcej szczegółowych informacji na stronie projektu.

Opublikowano: 2013-01-29 przez Kamila Czyżak ostatnia aktualizacja: 2013-01-29

Wróć