Mojregion.eu - Mój region w Europie

Międzynarodowa konferencja pn. "Dziedzictwo poprzemysłowe nowym obliczem kultury miast i regionów"

Międzynarodowa konferencja pn. "Dziedzictwo poprzemysłowe nowym obliczem kultury miast i regionów"

 

Termin: 6 listopada 2012 r.

Miejsce: Bydgoszcz, Hotel Holiday Inn, ul. Grodzka 36

Urząd Miasta Bydgoszczy serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w międzynarodowej konferencji pn. "Dziedzictwo poprzemysłowe nowym obliczem kultury miast i regionów", która odbędzie się w Bydgoszczy 6 listopada 2012 r. i zainauguruje unijny projekt o akronimie SHIFT-X.

Konferencja umożliwi zapoznanie się z innowacyjnymi inicjatywami podejmowanymi przez instytucje europejskie oraz będzie okazją do dyskusji na temat roli kulturowego dziedzictwa przemysłowego w rozwoju miast i regionów. Podczas spotkania odbędą się 3 sesje plenarne: zarządzanie poprzemysłowym dziedzictwem kulturowym, produkty dziedzictwa poprzemysłowego i zmiana wizerunku regionów poprzemysłowych.

Interesariuszami konferencji są: władze miejskie, artyści, historycy, stowarzyszenia, eksperci, mieszkańcy, przedsiębiorcy - związani z kulturowym dziedzictwem poprzemysłowym. Organizatorem wydarzenia jest Miasto Bydgoszcz z partnerami: Muzeum Okręgowym im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy oraz Muzeum Kanału Bydgoskiego im. Sebastiana Malinowskiego.

Udział w konferencji jest bezpłatny.

Program konferencji

Więcej informacji o konferencji i projekcie oraz prezentacje ze spotkania znajdują się na stronie: http://www.bydgoszcz.pl/shiftx

 

Źródło: Urząd Miasta Bydgoszczy

 

Opublikowano: 2012-10-18 przez Agnieszka Imiela ostatnia aktualizacja: 2012-10-18

Wróć