nagłóweknagłówek
Brodnica - wydarzenia przygotowane na jubileusz 10-cio lecia Polski w Unii Europejskiej

1 maja 2014
Projekt Astro-Baza to autorski pomysł Samorządu Województwa Kujawsko–Pomorskiego dofinansowany ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013. Budowa sieci obserwatoriów astronomicznych to wyjątkowa inicjatywa nie tylko na skalę Polski, ale także Europy. Jesteśmy pierwszym i jedynym regionem w Europie, w którym na tak małej powierzchni, jaką jest obszar województwa, działa sieć czternastu w pełni wyposażonych obserwatoriów astronomicznych. W ramach Dni otwartych Funduszy Europejskich w obserwatoriach na terenie całego regionu przygotowano specjalne atrakcje. Program wygląda następująco: • obserwacje Słońca (protuberancje i plamy słoneczne)
• obserwacje planet: Marsa, Saturna, Jowisza
• rozpoznawanie gwiazdozbiorów nieba wiosennego
• obserwacje Wielkiej Gromady w Herkulesie M 13 oraz M 92
• obserwacje Księżyca
Ponadto omówione zostanie funkcjonowanie i wyposażenie Astro-Bazy, a także zapoznanie gości z budową i działaniem teleskopów i stacji pogody.
Brodnica, ul. Lidzbarska 14 w godzinach 20:00-22:00 www.astrobaza.kujawsko-pomorskie.pl
Wydarzenie będzie powtarzane w dniach 1-11 maja. Zapraszamy
W ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich zapraszamy na zwiedzanie odnowionych pomieszczeń RCKPiU. Proponujemy prezentację nowoczesnego systemu ogrzewania budynków, zapoznanie z aktualną ofertą edukacyjną RCKPiU oraz prezentację pracowni usług fryzjerskich i kosmetycznych. W trakcie dnia otwartego będzie można zobaczyć jak wycina się ornamenty na maszynie do cięcia wodą. Zaprezentujemy wyroby metaloplastyki w kuźni.
Brodnica, Aleja Leśna 2 w godzinach 10:00-14:00 www.rckpiu.edu.pl

8 maja 2014
Zespół Szkół Zawodowych zaprasza mieszkańców do obejrzenia budynku szkoły, który w ubiegłym roku zyskał wiele dzięki przeprowadzonym pracom termomodernizacyjnym. Bardzo mile widziani są rodzice i opiekunowie uczniów, którzy zamierzają zdobywać wykształcenie w tej szkole.
Brodnica, ul. Mazurska 28 w godzinach 09:00-13:00 www.zszbrodnica.pl