Mojregion.eu - Mój region w Europie

Konkursy

Młodzi szukają swej stolicy

Władze miast ze Starego Kontynentu mogą już nadsyłać swe kandydatury do tytułu Młodzieżowej Stolicy Europy 2019. Miasto, które otrzyma wspomniany tytuł, będzie miało wyjątkową szansę, by pokazać światu, w jaki sposób wspiera młodych ludzi w wymiarze kulturalnym, społecznym, politycznym i ekonomicznym. O miano Młodzieżowej Stolicy Europy mogą się ubiegać metropolie ze wszystkich krajów członkowskich Rady Europy. Zgłoszenia powinny obejmować program działań, opis ich długoterminowych skutków społecznych oraz plany kontynuowania i rozwoju projektów adresowanych do młodzieży. więcej Młodzi szukają swej stolicy

2016-02-02 przez Beata Skowrońska
rss

Porozmawiaj z astronautą!

Już od 1 lutego br. polskie szkoły i organizacje młodzieżowe będą mogły zgłaszać się do projektu ARISS, w ramach którego młodzi ludzie zyskają niepowtarzalną szansę porozmawiania z astronautami przebywającymi na pokładzie stacji ISS. Placówki zainteresowane udziałem w projekcie powinny wypełnić formularz zgłoszeniowy i opisać w nim program działań edukacyjnych związanych z kosmosem. - Chętnie pomożemy w całej procedurze - mówi dr Armand Budzianowski, mentor ARISS Europa. więcej Porozmawiaj z astronautą!

2016-02-02 przez Beata Skowrońska rss

Konferencja „Pobudzanie ducha przedsiębiorczości - pionierskie regiony i miasta w Europie”

Europejski Komitet Regionów organizuje w dniu 9 lutego 2016roku w Brukseli konferencję „Pobudzanie ducha przedsiębiorczości - pionierskie regiony i miasta w Europie”. Jednym z najważniejszych wyzwań w Europie jest odnowienie i stabilizacja wzrostu gospodarczego. Aby naprawdę osiągnąć dynamiczny wzrost w Europie i utrzymać konkurencyjności w globalnej gospodarce Europa musi znaleźć nowe, innowacyjne i kreatywne rozwiązania dla swoich problemów. więcej Konferencja „Pobudzanie ducha przedsiębiorczości - pionierskie regiony i miasta w Europie”

2016-01-06 przez Beata Skowrońska rss

7 spotkań z "Europą..."

W związku ze zbliżającym się naborem wniosków w programie "Europa dla obywateli", w całym kraju odbędzie się seria spotkań na temat zasad konkursu. Termin składania wniosków w programie "Europa dla obywateli" upływa 1 marca 2016 r. Przedstawiciele organizacji pozarządowych oraz instytucji i samorządów zainteresowanych uzyskaniem dofinansowania mogą wziąć udział w spotkaniach informacyjnych, które odbędą się: więcej 7 spotkań z "Europą..."

2016-01-06 przez Beata Skowrońska rss

Multimedialny konkurs UNESCO

Organizacja Narodów Zjednoczonych wyznaczyła 17 celów zrównoważonego rozwoju. Wybierz jeden z nich i pokaż, jak Twoim zdaniem można go osiągnąć. Nagrody czekają! W konkursie mogą wziąć udział dzieci i młodzież w wieku od 10 do 14 lat. Ich zadaniem jest napisanie wypracowania (500-700 słów), nagranie krótkiego filmu lub animacji albo stworzenie dowolnej pracy plastycznej, odpowiadającej na pytanie jak osiągnąć konkretny cel zrównoważonego rozwoju więcej Multimedialny konkurs UNESCO

2016-01-06 przez Beata Skowrońska rss